in

Конечно се вери: Тревис ја запроси Кортни во Лас Вегас!

Реалити starвездата Кортни Кардашијан го запроси момчето Тревис Бејкер за време на романтичен викенд што го поминаа во Лас Вегас, тврдат нејзините пријатели за „Сонцето“.

По седуммесечна љубовна врска, тапанарот „падна на колена“ и ја запроси Кортни. Како што понатаму се наведува, парот планира и гламурозна венчавка на годината.

„Мислам дека Тревис отпушти да го помине остатокот од својот живот со неа“, изјави извор близок до најстарата сестра на Кардашијан, додавајќи:

„Тие сакаат да започнат свое семејство заедно – тоа е поголема работа за нив, бидејќи и двајцата имаат деца, но сакаат да здружат две семејства.

Ќерката на Тревис, Алабама, испрати порака со честитка до нејзиниот татко, додавајќи дека таа е „толку среќна“ за двајцата, додека сестрата на Кортни Клои испрати огромен букет цвеќе.

Кортни не беше во брак со поранешниот Скот Дисик и постојано го одбиваше неговото барање да ја круниса љубовта со брак, но со Тревис е сосема поинаку.

„Таа не сака свадба како нејзините сестри, само убава, интимна прослава за создавање ново семејство“, изјави изворот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote