in

Кралевите ја пронајдоа замената на Лука Модриќ?

during the Serie A match between FC Internazionale and Torino FC at Stadio Giuseppe Meazza on November 22, 2020 in Milan, Italy.

Модриќ сеуште има договор со кралскиот клуб, но Реал Мадрид започна со потрагата за неговиот наследник, а причината за тоа е возраста на хрватскиот репрезентативец кој наскоро ќе наполни 36 години.

Еден од главните кандидати да го наследи Модриќ, Кралевите гледаат во Николо Барела. Барела е играч на италијаснкиот шампион Интер и игра одлична сезона со Нероазурите.

Барела пристигна во Милано од Каљари за сума од 28 милиони евра, а според проценките на експретите, Интер се очекува да заработи барем 60 милиони доколку Барела одлучи да се пресели на Сантијаго Бернабеу. Според шпекулациите, Зидан им наредил на управата да го доведат Италијанецот во неговите редови.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote