in

Кралицата Равен исчезна од Лондонската кула! [ВИДЕО]

Кралицата гавран на Лондонската кула исчезна, рече нејзиниот чувар, додавајќи дека на кулата сè уште живеат седум гаврани, што, според легендата, е основен услов за опстанок на кралството.

Женка по име Мелина, опишана како птица со слободен дух, не е видена со недели во тврдина на бреговите на Темза.

Според легендата, ако сите гаврани ја напуштат тврдината, кралството ќе се распадне и земјата ќе се втурне во хаос.

Според кралскиот декрет, издаден од кралот Чарлс Втори во 1630 година, на тоа место секогаш мора да има шест гаврани.

Администрацијата на средновековната тврдина, каде што се чуваат накитот од круната, веднаш реагираше за да ги смири загриженоста на Британците. „Во моментов, во тврдината имаме седум гаврани, односно еден повеќе од пропишаната мерка“, се наведува во соопштението.

Сепак, Мелина, која се приклучи на бандата во 2007 година, се смета за неприкосновена кралица на Лондонската кула. Иако случајно талкаше, Мелина секогаш се враќаше во друштво на Попи, Ерин, Јубилеј, Роки, Харис, Грип и Џорџи.

Нејзиниот старател, иако смета дека сè е во ред што се однесува до кралството, сепак се плаши дека Мелина ја нема засекогаш.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote