in

“Кралот на шлаканиците” доби невидена шлаканица во финалето на големиот турнир! [ВИДЕО]

Шлаканиците станаа сè попопуларна форма на спорт, а особено ја обожаваат во Русија, каде што организираат големи натпреварувања кои имаат милиони прегледи на социјалните мрежи.

Василиј Хамотски е крал на шлаканиците, но во последно време губи се повеќе судири. Последниот пораз го претрпе во финалето на Меѓународниот турнир во Варшава. Покрај поразот, тој претрпе и невидени шамари.

Полјакот Давид „Залеш“ Залевски славеше по три рунди, по што и двајцата борци имаа видливи повреди на лицето. На крајот, Залевски ја однесе победата со поени, и беше решено Хамоцки да избега во еден момент и да биде близу до финишот нокаутиран по еден удар.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote