in

Сега Кралскиот клуб се прашува: Нула во дерби скроено за Реал!

Фудбалерите на Барселона и Атлетико Мадрид ремизираа без голови во дербито на 35. коло од Ла Лига. Ваквиот резултат најдобро одговара на актуелниот шампион Реал, кој би се искачил на лидерската позиција на три кола пред крајот на шампионатот со потенцијална победа над Севилја во недела.

По ремито во Каталонија, Атлетико остана прв со 77 бода, Барса е втора со 75, додека Реал е сега трет со 74, со натпревар помал и подобар меѓусебен скор од најголемите ривали. Ова значи дека Кралскиот клуб има сè во свои раце до крајот на шампионатот и дека во случај да ги добие преостанатите натпревари, ќе ја брани титулата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote