in

Јадење достојно за кралеви: Кралско пилешко во сос ќе стане омилен ручек на целото семејство! (РЕЦЕПТ / ВИДЕО)

Ова е навистина брзо јадење, и сигурно не сте пробале толку сочно и вкусно пиле. Подготовката е навистина многу едноставна и брза, а вкусот е волшебен!

Состојки:

  • 500 гр. пилешко филе
  • 5-6 стебленца млад кромид
  • 300-400 гр. блитва
  • 600 мл млеко
  • 200 гр. сирење
  • 2 лажици брашно
  • сол – по вкус
  • бибер – по вкус
  • оригано

Погледнете ја подготовката:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote