in

Ко-основачот на движењето Black Lives Matter тврди дека Кралското семејство на Британија не ги почитува црните животи!

Една од основачките на движењето кое е најгласно во светот изминатиот период Black Lives Matter, вели дека Кралското семејство на Велика Британија нема почит кон црното население и нивните животи.

Опал Томети, адвокат за човековите права и општествената правдина, ги изнесе своите ставови за време на интервјуто за ТМЗ, испирирана од изјавите на Меган Маркл.. Меган неодамна изјави дека популарното семејство било загрижено околу бојата на кожата на новородениот син на Хари и Меган, пред тој да се роди.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote