in

Моментална состојба на криптовалутите! (Петок 11:46)

Моментално криптоберзата е во подем. Најпознатата криптовалута Bitcoin во последното деноноќие порасна за 1.19%. Исто така Ethereum е во пораст дневно 1.47%, неделно 20.16%.

Новитет во криптоверзата е екстремниот пораст на WSB (Wall Street Bets) кој во последните 7 дена порасна за 1162% а пак во последното деноноќие за 134%.

Со твитот на Елон Маск, Dogecoin порасна енормно вчера но денеска е во пад.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote