in

СТРАШНО! Крокодил на брег јаде ајкули и риби! [ ВИДЕО]

На плажата Кардвел во Квинслед, која секогаш е полна со пливачи, Австралијката Ивон Палмер фати ајкули, кои подоцна сакаше да ги врати во океанот, но забележа крокодил и се воодушеви од глетката што се случи пред нејзините очи.

Крокодилите кои пливаат во солените океани на австралискиот континент се честа појава. Тие можат да достигнат должина до пет метри.

Кога Австралиецот Ивон Палмер ја извлекол ајкулата-бебе на брегот, еден џиновски крокодил испливал, излегол од водата и ги нападнал ајкулите, кои на крајот ги проголтал.

“Погледнете го ова чудовиште. Само што фатив ајкула кога нема да можам да ја вратам во вода поради крокодилот, бидејќи крокодилот ќе ја изеде. Никогаш во животот не сум била толку исплашена”, рече оваа жена во неверување.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote