in

Што?Што?

СТРАШНО! Уапсен бидејќи врзал куче за балони за да види како лета!

Индиската полиција уапси Јутјубер затоа што тој го врзал своето куче за балони со хелиум за да може да полета.

Гаурав Шарма (32) сними видео од неговото куче закачено за балони, кое потоа го објави, пренесува BBC.

Кучето полета, а неколку секунди подоцна, некој од балконот на вториот кат од зградата успеа да го фати.

 

Шарма рече дека ги почитува сите безбедносни процедури, но го избриша спорното видео, по големиот негодување на социјалните мрежи.

Тој го објави на својот канал, кој има повеќе од четири милиони претплатници.

Во видеото, тој рече дека е инспириран од видеа на други јутјубери, кои ги гледал како прават слични работи.

Полицијата соопшти дека Шарма е уапсен по претставка против него од страна на организацијата за заштита на животни „Луѓе за животни“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote