in

Куче украде микрофон од руска новинарка додека известуваше во живо!

Прогнозата за времето во живо во Москва стана вирална откако кучето влета во рамката и го украде микрофонот на новинарот, пренесоа руските медиуми.

Преносот во живо на руската новинарка на Мир ТВ, Надежда Серјожкина, беше прекинат од разигран златен ретривер, кој скокнал врз неа, го фатил микрофонот од нејзината рака и побегнал.

Сержокина му довикна на кучето да „застане“ и „дојди овде“, додека таа безуспешно се обидуваше да го фати на мостот од кој се јавуваше, објави на Твитер снимателот Димитри Лотовски.

И додека снимателот ја снимаше како го брка кучето, следната рамка ја покажува зачудената водителка во студиото.

„Изгледа дека изгубивме контакт со нашиот новинар. Tryе се обидеме повторно да стапиме во контакт со неа “, изјави водителката.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote