in

Мини-куќа што можат да си ја дозволат само многу богатите! [ФОТО]

Оваа нова дизајнерска зграда е изработена од квалитетни материјали, а исто така може да се пофали и со еколошки зелен покрив кој има гаранција од 10 години.

Нок (агол) е име на уредна, но минијатурна куќа со мезанин. Изграден е во лондонскиот кварт Луис, во осамена улица како дел од заштитено подрачје на ридот Телеграф.

Куќата се состои од две спални соби, кујна и бања, но и дрвена тераса опкружена со приватна градина, се наведува на веб-страницата „Цели куфери“.

Брокерите исто така ја нарекуваат The Nook една од најчудните куќи на британскиот пазар, бидејќи има форма на петстрана призма. Затоа, не е ни чудо што една од спалните соби во куќата е направена во форма на триаголник.

Оваа нова дизајнерска зграда е изработена од квалитетни материјали, а горда е и на својот еколошки зелен покрив, кој убаво се вклопува во околината, служи како изолација, односно ја намалува потребата за греење и ладење на просторот. Згора на тоа, покривот доаѓа со 10 години гаранција.

Овој архитектонски скапоцен бисер не е ефтин, а се продава по цена од 650.000 фунти.

 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote