in

Куќата на Адам Левин (Maroon5) од астрономски 23 милиони долари! [ФОТО ГАЛЕРИЈА]

Адам Левин штотуку купи нова луксузна вила за 22,7 милиони долари, пренесуваат американските медиуми.

Вилата е изградена во 1923 година и се простира на 21 илјади квадратни метри.

Цената на вилата првично беше 29,5 милиони долари, но Левин успеа да „преговара“ со поранешниот сопственик и да ја купи по подобра цена.

Фотографиите од внатрешноста на вилата можете да ги видите во галеријата подолу.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote