in

„Куќата“ на Дарт Вејдер се продава!

Куќата од соништата за љубителите на „Војна на ѕвездите“ сега се нуди на продажба во Тексас, но патот до темната страна не е ефтин.

Позната како „Куќата на Дарт Вејдер“, која има 650 квадратни метри во областа Вест Универзитет Плејс во Хјустон, куќата е понудена по цена од 4.300.000 долари.

Куќата го добила своето име поради сличноста на надворешноста со кацигата на познатиот негативец „Војна на ѕвездите“.

Изграден е во 1992 година и има четири спални соби, пет бањи и гаража за четири автомобили.

Куќата има модерни простории, големи плакари, разноврсен простор за живеење и огромни прозорци, така што темната страна не е толку темна.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote