in

УбавоУбаво

Куќата широка 1,8 метри се продава за вртоглави 950.000 фунти! [ФОТО]

Куќата со ширина од 1,8 метри се наоѓа во западниот дел на Лондон и се смета за една од најтесните куќи во главниот град на Велика Британија. Се продава за 950.000 фунти.

Овој уникатен имот потекнува од крајот на 19 век. Првично беше продавница за викторијански капа со дневни соби на последните катови.

Иако необичната куќа се менуваше со текот на годините, имотот сè уште има старомодна стаклена фасада. Овие карактеристики на тој период во комбинација со ентериерот во стилот на „арт деко“ го направија доста популарен меѓу купувачите во минатото.

Во подрумот има кујна и трпезарија, а на првиот кат има работна соба и две спални соби, бања и простор за складирање на облека.

Постои тераса на покривот и градина зад куќата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote