in

ЛеБрон Џејмс ја продава својата куќа вредна 20 милиони долари! (ФОТО)

Сакате да живеете како крал? Тогаш можете да ја купите огромната палата на суперѕвездата на Лејкерси, ЛеБрон Џејмс, доколку сте спремни да изкеширате 20 милиони долари! Кошаркарот ја стави на продажба својата куќа голема скоро 900 метри квадратни.

Куќата, која Леброн ја има купено во 2015 година, содржи 6 спални, 8 купатила, домашна теретана, огромен базен и кошаркарско игралиште до гаражата. Цената за која се продава е 20,500,000 долари, што е значително помалку од нејзината набавна цена во 2015.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote