in

Што?Што?

НЕВЕРОЈАТНО! Купувач во САД дал бакшиш од 16.000 долари за два хот-дога!

Клиент во ресторан во американската држава Њу Хемпшир оставил многу дарежлив бакшиш од 16.000 долари откако нарачал две виршли со печен компир.

Келнерите во скромно бистро во градот Лондондери не ја забележале веднаш астрономската сума на совети дадени од непознат купувач, објави локалната телевизија.

Сметката, вклучително и даноците, изнесуваше 37,93 УСД за две виршли со чили сос и печени компири и пијалоци.

„Не трошете ги одеднаш“, рече клиентот додека плаќаше со банкарска картичка, рече управникот на продавницата.

„О Боже, дали си сериозен?“, Реагираше благајната во ресторанот, изненаден од сумата, во земја каде што е вообичаено да се остават 15 до 20 проценти од вредноста на сметката како бакшиш.

„Сакам да те наградам, работиш напорно“, објасни расипничкиот клиент, рече шефот на локалот, чие бистро беше затворено неколку месеци за време на пандемијата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote