in

КВАРТАРО ИСКРЕНО ЗА НЕЗГОДАТА! Заслужив црно знаме! [ВИДЕО]

Францускиот мотоциклист Фабио Квартараро беше во центарот на вниманието на трката за Големата награда на Каталонија поради бизарната ситуација на финишот од трката кога му беа искинати комбинезоните.

На крајот, возачот на Јамаха беше казнет со дополнителни три секунди, што го натера да падне на шестото место на трката. Сепак, тој нема проблем со таа казна и колку повеќе смета дека имал среќа.

– Кога ќе погледнам наназад, можам да кажам дека сум дури и среќен затоа што, тешко е да признаам, но заслужив црно знаме. Вистина е дека се загрозив пред сè и тоа би било правилна одлука. Но, јас имав среќа. Не се согласувам само со казната за скратување на курсот. Бидејќи заработив само седум десетини, како можев да знам дека заработив седум десетини. Бев лут поради таа казна, но не и поради другата – рече Квартараро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote