in , ,

Што?Што?

Кајли Џенер стана првата жена која достигнала 301 милион следбеници на Инстаграм

Кајли Џенер постигна голема пресвртница на социјалните мрежи – достанувајќи ја позицијата на трета најследена личност на Инстаграм, Кајли стана првата жена која успеала да „собере“ 300 милиони следбеници на социјалната платформа Инстаграм.

Во средата магнатот на „Кајли Козметикс“ стана првата жена која достигна 300 милиони следбеници на Инстаграм. Таа моментално е трет најследен профил на апликацијата зад официјалната страница на Инстаграм и Кристијано Роналдо.

Зад Џенер се Лајонел Меси и Двејн „The Rock“ Џонсон со 300 милиони следбеници и 289 милиони следбеници, соодветно.

 

Најследена жена по Џенер е Аријана Гранде, која има 289 милиони следбеници, заземајќи го шестото место на листата. Селена Гомез, Ким Кардашијан Вест и Бијонсе исто така зазедоа места во топ 10, со следбеници од 288 милиони, 278 милиони и 231 милион, соодветно. Џастин Бибер ги надминува првите 10 со 214 милиони следбеници.

 

Иако страствен корисник на Инстаграм, профилот на Џенер беше релативно тивок во последните неколку месеци, најверојатно поради тоа што е бремена со своето второ дете со повторно незаинтересираниот партнер Тревис Скот. Минатиот ноември, на годишниот фестивал Астроворлд на Скот во Хјустон, дури 10 луѓе беа убиени, а 300 беа повредени откако присутните во толпата од 50.000 луѓе се стрчаа кон сцената – Џенер, која веќе беше познато дека е повторно бремена целосно го подржа својот партнер, со кој веќе ја делат тригодишната ќерка Сторми Вебстер.

 

Не треба да чуди што најмладата од кланот Кардашијан-Џенер ја доби бројката на најмногу следбеници на социјалните мрежи. Покрај тоа што е составен дел од „Keeping Up With the Kardashians“, Џенер има изградено бројни брендови, вклучувајќи ги „Kylie Cosmetics“, „Kylie Skin“, „Kylie Swim“ и, неодамна, „Kylie Baby“.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote