in

ВАКА би изгледала табелата во Ла Лигата без ВАР!

Моментно со видео технологијата која ја користи во текот на натпреварите, сезонава во генералниот пласман води Атлетико Мадрид со 32 бодови, колку што има и Реал Мадрид на втората позиција, следуваат Реал Сосиедад и Виљареал со по 26.

Екипата на Диего Симеоне игра феноменално во само 13 одиграни натпревари, остатокот од лигата има еден или два мечеви повеќе, освен Севиља и Елче кои исто така имаат 13 натпревари, а Реал Соседада запиша веќе 16.

Многу се зборуваше за „ВАР“ во овој дел од сезоната. Тие беа особено гласни од Реал Мадрид и Барселона, па весникот „АС“ одлучи да провери каква би била табелата во шпанската „Ла Лига“ доколку не се користи овој систем.

И во таков случај би немало големи промени, Атлетико и натаму би бил прв со ист број на бодови, додека „кралевите“ и Каталонците би имале по два бодови помалку.

На лева страна се гледа табелата со ВАР, а на десната табелата без ВАР:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote