in

Ладен туш за Челзи, Вулверхемптон го сврте натпреварот во нивна корист

Педро Нето го постигна победоносниот погодог за „Волците“ во судиското надополнување и им донесе драматича победа на неговиот тим против Сините од Лондон. Даниел Поденс израмни во второто полувреме по голот на Оливие Жиру.

LONDON, ENGLAND – MARCH 10: Jorginho of Chelsea and Matt Doherty of Wolverhampton Wanderers during the Premier League match between Chelsea FC and Wolverhampton Wanderers at Stamford Bridge on March 10, 2019 in London, United Kingdom. (Photo by Robbie Jay Barratt – AMA/Getty Images)

Португалскиот напаѓач успеа да ја вметне топката во мрежата и го надмудри чуварот на мрежата на Сините, Едуард Менди. Жиру постигна одличен погодок во второто полувреме преку асистенцијата на Чилвел. Натпреварот заврши во корист на Вулвс и ова е втор последователен пораз на Челзи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote