in

Ладен туш за Ливерпул во гостувањето кај Фулам!

Fulham's Jamaican striker Bobby Decordova-Reid celebrates after scoring the opening goal of the English Premier League football match between Fulham and Liverpool at Craven Cottage in London on December 13, 2020. (Photo by Matt Dunham / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. / (Photo by MATT DUNHAM/POOL/AFP via Getty Images)

Ливерпул ја пропушти шансата да се најде на врвот на Премиер Лигата, но беа среќни што извлекоа бод со аутсајдерот Фулам. Екипата на Фулам доминираше цел натпревар и успеа да поведе со голод на Реид во 25тата минута по одличната асистенција на Локман.

Мохамед Салах постигна гол од белата точка за да им донесе поен на Ливерпул, откако ја пласираше топката под голманот Алфонсе Ареола. Пеналот беше доделен откако Камара играше со рака по слободниот удар на Вајналдум. Натпреварот заврши со 1-1.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote