in

ВЕТЕРАНОТ СИ ЗАМИНУВА ПОРАНО ОД ОЧЕКУВАНОТО: Ламаркус Олдриџ се пензионира поради проблеми со срцето!

Центарот на Бруклин Нетс, Ламаркус Олдриџ, соопшти на неговиот профил на Твитер дека се пензионира од кошарката, откако од неодамна се соочува со проблеми со срцето. Проблемите се јавиле во последниот натпревар на Олдриџ од Нетс, кога почувствувал неправилни отчукувања на срцето.

„Изминатите 15 година, кошарката секогаш ми беше на првото место. Сега, време е моето здравје и моето семејство да ги ставам на прво место“ напиша Олдриџ на социјалните мрежи,

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote