in

Ленс Строл добил позитивен тест на ковид минатата трка

Возачот на Рејсинг Поинт, Ленс Строл изјави дека се тестирал позитивен на коронавирусот по викендот на Големата Награда на Ајфел. Канаѓанецот, кој не се тркаше во Германија, се чувствувал изнемоштено и имал неколку симптоми на Ковид-19 за време на викендот, но не бил тестиран.

Строл изјави дека неговите симптоми не биле многи изразени и дека се вратил во својот дом на 11 Октомври и направил тест кој бил позитивен. Тој направил тест и овој понеделник и тој тест е негативен. Строл е сега спремен за трката во Португалија и вели дека се чувствува одлично.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote