in

Лав нападна чувар во зоолошка градина во Германија!

Стражарка во зоолошка градина во северозападна Германија бил нападната и повредена од лав додека таа го чистела неговиот кафез.

Инцидентот се случил во зоолошката градина во Оснабрик.

Лавот ја нападнал 25-годишната стражарка, а полицијата за германската агенција ДПА изјави дека стражарката е полесно повредена, но дека сепак е хоспитализирана поради подетален преглед.

Зоолошките градини во Германија беа затворени како дел од ограничувачките мерки за борба против пандемијата ковид-19, а градината Оснабрик не го објави инцидентот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote