in

Лазаров нов тренер на Македонија?

Легендарниот македонски ракометар, Кире Лазаров е еден од фаворитите за местото на нов селектор на македонската ракометарна репрезентација, откако РФМ ја прекина соработката со последниот селектор Данило Брестовац.

Повеќе имиња се спомнуваат за тоа кој ќе биде наследник на Брестовац, а според шпекулациите, Лазаров е апсолутен фаворит во трката. Легендата на ракометот, Кире Лазаров неодамна соопшти дека ја завршува својата кариера по крајот на оваа сезона.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote