in

Го лажирал своето киднапирање за да избегне одење на работа! [ВИДЕО]

Еден млад човек од Аризона се најде во неволја откако го лажирал сопственото киднапирање со цел да избегне одење на работа.

Во петокот, на 10 февруари, во Кулиџ, полицијата добила дојава за маж кој лежи покрај патот, а рацете му биле врзани зад грб. Испратен е полициски автомобил кој наскоро пријавил дека навистина нашле еден млад човек кој изгледал дека бил врзан и оставен покрај патот.

„Жртвата“ е идентификувана како Брендон Соулс, 19-годишник, кој и рекол на полицијата дека бил киднапиран од две маскирани лица. Според него, тие го удриле во главата, по што тој се онесвестил и се разбудил таму каде што полицијата го пронашла. Само, тоа не беше точно.

Полицијата извести дека е спроведена истрага и дека се пронајдени докази дека неговата приказна е измислена и дека немало киднапирање или напад.

По испрашувањето, младиот човек конечно призна дека ја измислил приказната. Тој вели дека очајно сакал да избегне одење на работа, па решил да го лажира своето киднапирање. Го втурна стутканото марамче во устата, а потоа ги врза рацете зад грбот со кожен ремен. Излегол на патот покрај патот за да може некој да го види и чекал полицијата да го „спаси“.

Соулс беше уапсен на 17 февруари за поднесување лажни пријави до полицијата. Потоа го отпуштиле од компанијата за гуми каде што работел.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote