in

Leeds го потврди новиот договор на Bielsa

Marcelo Bielsa го потпиша новиот едногодишен договор и продолжува на менаџерската позиција со Leeds United, потврдија од клубот. Договорот на 65-годишниот тренер истече минатата сезона откако успеа да го врати Leeds во Премиер лигата. Ова е прва сезона на Leeds во најсилната англиска лига по 16 години отсуство.

Аргентинецот се приклучи на тимот во Јуни 2018 и доби двогодишен договор со опција за продолжување на уште една. Leeds ја изгуби шансата да се пласира во Премиер лигата во првата година од неговиот договор откако испадна од Derby во плејофот, но оваа година тие завршија убедливо први во Чемпионшпот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote