in

Лидс успеа да му украде бод на Челзи!

Томас Тухел призна дека неговата екипа мора да биде поефикасна, откако одигра реми со Лидс во натпреварот кој се играше со високо темпо. Сините од Лондон успеаја да ја продолжат нивната низа. Откако дојде Тухел, Челзи е непоразен во 12 натпревари.

И покрај тоа што натпреварот заврши без погодоци, сепак беше интересен за гледање. Дури и двете екипи ја затресоа мрежата на нивниот противник. Челзи остана на четвртата позиција за сега, а Лидс се наоѓа на 12тата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote