in

Њукасл поразен од Лидс!

Избраниците на Марсело Биелса беа подобри во гостувањето во Њукасл и успеаа да си заминат со сите 3 бода. Натпреварот се одигра во рамките на 20 коло на Премиер Лигата, а Лидс славеше со резултат од 1-2.

Репрезентативецот на Македонија, Алиоски, доби солидна минутажа и одигра неполн час. Стрелци на погодоците беа Рафиња во првото полувреме, по што Алмирон го возврати ударот во 57, но Лидс успеа да го врати натпреварот во своја корист преку Херисон.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote