in

Лидс со убедлива победа, Алиоски стрелец!

Вест Бромвич Албион после ремито во минатото коло против актуелниот шампион Ливерпул, денеска на домашен терен ги разочара своите фанови со убедливиот пораз од Лидс (0:5).

Свој придонес во триумфот имаше и македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски со прекрасен погодок (негов вкупно втор) во 31 минута за зголемување на позитивата на 0:2. Нашиот играч го одигра целиот меч, а воедно заработи жолт картон пред крајот на првото полувреме.

Во деветтата минута домаќините си постигнаа автогол преку Сојерс, а во високата победа стрелаа уште Херисон (36`), Родриго (40`) и Рафиња (72`).

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote