in

Лидс поразен од Астон Вила

Во рамките на 26 коло во англсиката Премиер Лига се сретнаа екипите на Лидс и Астон Вила. Гостинот излезе како победник од овој дуел со минимални 0-1. Единствениот погодок на натреварот беше постигнат од Ел Гази по одличната асистенција на Воткинс во петтата минута.

Нашиот Езџан Алиоски одигра 40 минути и не беше во првиот состав. Лидс се наоѓа во лоша низа и има три порази во претходните пет натпревари. Со оваа победа Вила се наоѓа на осмата позиција со 39 бода, а Лидс е на 10тата со 4 бода помалку.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote