in

Лидс ја продолжли лошата низа во ПЛ!

Во рамките на 25 коло во Премиер лигата се сретнаа екипите на Вулверхемптон и Лидс Јунајтед. Екипата на Марсело Биелса го загуби овој натпревар со минимални 1-0.

Единствениот погодок на натпреварот го постигна голманот на Лидс, Мелие во 64 минута. Нашиот Езџан Алиоски не беше стартер на овој натпревар, но Биелса му ја даде шансата при крајот на натпреварот, односно во 81 минута.

Вулверхемптон моментално се наоѓа на 11 позиција со освоени 33 бода додека Лидс е веднаш зад нив со освоени 32.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote