in

Лидс со победа против Кристал Палас

Избраниците на Марсело Биелс одиграа одличен натрпевар и дојдоа до победата во дуелот против Кристал Палас во рамките на 23 коло во Премиер Лигата. Лидс славеше со резултат од 2-0 и ги однесе посакуваните 3 бода од натпреварот.

Мрежата на гостите се затресе уште на самиот почеток, откако Херисон погоди во третата минута. Во второто полувреме, одличниот напаѓач на Лидс, Патрик Бамфорд го зголеми водството и го постави конечниот резултат на средбата. Лидс со оваа победа се најде на 10 позиција со освоени 32 бода.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote