in

Магијата на ФА Купот: Лидс совладан од четвртолигаш!

Екипата на Кроули го направи најголемото изненадување во третото коло од ФА купот елиминирајќи го тимот на Лидс со 3:0. Тренерот на Лидс, Марсело Биелса ги промеша картите и тоа му се одби од глава против четвртолигашот Кроули.

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски ги одигра сите 90. минути за Лидс кој трите гола ги прими во второто полувреме. Царулиа во 50. минута го отвори резултатот, а само три минути подоцна Надесан зголеми на 2:0. Конечниот резултат го постави Таниклиф во 70. минута.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote