in

Лидс стигна до бод против Ливерпул!

Диего Љоренте беше стрелецот на погодокот кој му донесе израмнување на Лидс при крајот на натореварот, со што им ја украде победата на Ливепул и не им дозволи да се искачат во најдобрите 4 во Премиер Лигата, место кое што носи во ЛШ.

Но ни тоа не е веќе сигурно за Ливерпул, бидејќи се една од 12те екипи кои се приклучија на Супер Лигата, а УЕФА веќе најави санкции и суспензија за настапување во ЛШ и ЛЕ на овие клубови. Голот на Ливерпул го постигна Мане, а со ова реми тие остануваат позади Челси и Вест Хем.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote