in ,

ЛЕГАЛИЗИРАЊЕ НА МАРИХУАНАТА во Тексас, може да им донесе милијарди!

Според најновите економски анализи, потенцијалната легализација на марихуана во Американската држава Тексас може да донесе милијади долари и може да креира илјадници нови работни места. Во истражувањето е утврдено дека само со продажбата на канабис Тексас би заработувал 2.7 милиради долари .

Друго нешто што анализата покажува е дека со самата легализација автоматски би се креирале 20,000 до 40,000 работни места дирекно поврзани со индустријата на канабисот. Тексас може да заработува и дополнителни милиони доколку лиценцирањето на бизнисот за канабис го наплаќа со одредена сума.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote