in

Мексико ќе ја легализира марихуаната и ќе стане најголем произведувач на канабис во светот!

marijuana joints on hand

Мексико ќе стане најголемиот произведувач на канабис и продукти од канабис во светот, откако властите изгласаа за легализирање на користењето на рекреативна марихуана во земјата.

По децении на крвавите битки на нарко картелите, законодавните тела на државата одлучија да го легализираат канабисот во текот на оваа недела. Покрај користењето на ова растение за сопствена употрева, граѓаните на оваа држава ќе можат да одгледуваат одредена количина според законите на државата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote