in

Што?Што?

ЛЕГЕНДАТА ЗА ДЕВЕТ ЖИВОТИ Е ВСУШНОСТ ВИСТИНА? Мачор се врати од „другиот свет“ после неколку дена!

Семејство од Ворингтон, Англија, доживеа голем шок кога им се врати мачка, за која не само што мислеа дека е мртва, туку беше и кремирана.

Имено, 16-годишната мачка Френки исчезна од нивниот дом на 19 мај, а неколку дена подоцна, сопственичката Рејчел Фиксимонс пронајде слична мртва мачка на блискиот автопат, а семејството, мислејќи дека е нивно милениче, плати за кремирање .

Тие беа шокирани кога нивниот Френки подоцна се појави жив и здрав.

“Тоа е чудо. Мислевме дека е мртов”, изјави седумгодишниот син на Рејчел, Реми.

Откако ја пронашле мртвата мачка, семејството го кремирало телото и ја однеле пепелта дома.

“И тогаш тој се врати дома, гладен и слаб, но жив. Изгледа како да кремиравме туѓа мачка”, заклучи сопственичката Рејчел.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote