in

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Легнете, изгубите сантиметри во половината и намалете ја болката во грбот! Фантастичен јапонски метод.

Многу елегантна, лесна и ефикасна можност да изгубите сантиметри во половината. Нема потреба да правите ништо, само легнете на крпа свиткана во ролна и изгубите сантиметри во половината. Ова е методот на јапонскиот лекар Фукучуџи (68), авторот на познатата книга, која е продадена во повеќе од 5 милиони примероци.

Д-р Фукучуџи е специјалист за карлични проблеми веќе 20 години, кој открил дека главната причина за големите наслаги на половината е распаѓањето на карличните и субребрените коски. По низа експерименти и експерименти, ја утврдил вистинитоста на својата хипотеза и смислил вежби за брзо слабеење. Иако, она што треба да се направи не може да се нарече вежби.

Суштината на методот е: легнете на крпа свиткана во ролна неколку минути три пати на ден. Резултат: губење на дополнителни инчи на половината. Значи, еве што да правите:

 

Тоа е тоа! Во оваа положба треба да лежите 5 минути. Така можете да лажете 3 пати на ден, но за прв пат не повеќе од 5 минути.

Не е тешко, но на почетокот има непријатно, дури и болно чувство, бидејќи вашиот скелет ќе почне да се враќа во својата природна положба. Ако ви е премногу тешко да ги издржите потребните 5 минути, почнете со минута или две и зголемувајте секој ден додека не достигнете 5 минути.

И не пропуштајте ниту еден ден за да добиете стабилен резултат! Во суштина, тоа е еден вид продолжување. Ако го поместите ролерот под градите – ќе имате ефект на подигнување на градите. Ако го ставите на делот под ребрата – половината ќе стане поизразена.

 

Само внимавајте, бидејќи и за пет минути лежење во оваа положба, коските и зглобовите се движат.

Значи, станувајте многу бавно по сесијата. Прво на страна, потоа седнете и дури потоа станете. Избегнувајте ненадејни движења. Секако, доколку имате некакви проблеми со ‘рбетот, грбот, консултирајте се со вашиот лекар или ортопед – дали можете да ја правите оваа вежба.

Дури и ако не верувате во овој метод, не ви пречи да го пробате. Ви препорачувам да го измерите волуменот пред и после третманот, барем за прв пат и пријатно ќе се изненадите!

Кај мене по петти пат (не се измерив после првиот) исчезнаа 2 цм во половината, 2 цм под градите и 2 цм во стомакот, а висината се зголеми за 0,8 цм. Тешко е да се поверува, но тоа е вистина! Со текот на времето, вашето држење се подобрува и имате убаво, здраво чувство по целото тело, болките во грбот престануваат.

Пробајте и напишете го вашето искуство во коментар. Сигурен сум дека ќе биде многу интересно.

Ако некој знае јапонски, можете да го погледнете ова видео со третманот на другите. Фукучуџија во која учествуваат две девојки. По првиот третман, еден изгубил 4 см во половината. Другото не изгуби во струкот, па се зголеми за 1 см.

 

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote