in ,

Што?Што?

ЛЕГО фигура е распродадена за рекордно време, не е тешко да се види зошто

Citizen Brick, компанија која печати сопствени LEGO дизајни, произведува повеќе фигури на украинскиот претседател Володимир Зеленски за продажба како дел од добротворната кампања за поддршка на бегалците од Украина.

Компанијата првично собра 16.540 долари откако ги продава фигурите на украинскиот лидер за 100 долари и фигури од молотови коктели за 10 долари.

Citizen Brick сега објави дека произведува повеќе фигури на украинскиот претседател бидејќи се надева дека ќе собере 100.000 долари.

– Поради огромниот интерес за поддршка на оваа хуманитарна кампања, се договоривме да направиме уште една серија фигури на Зеленски. Се надеваме дека ќе собереме 100.000 долари, од кои сите ќе бидат донирани за обезбедување медицинска опрема за украинските бегалци, се вели во соопштението на компанијата.

.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote