in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Legoland – Њујорк наскоро се отвара! [ВИДЕО]

Леголанд во Њујорк, еден од најголемите тематски паркови во САД, е подготвен за отворање.

Отворањето беше одложено минатата година поради пандемија на коронавирус. Ова ќе биде трет тематски парк Лего што ќе се отвори во САД, а моментално постои во Калифорнија и Флорида.

Леголанд во Њујорк, чии подготовки за отворањето продолжуваат со полна брзина, сака да стане еден од најважните забавни центри во САД.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote