in

Лајпциг подобар од Баер Леверкузен

Натпреварот кои се одигра во рамките на 19 коло на Бундеслигата помеѓу Лајпцинг и Баер Леверкузен, заврши со резултат од 1-0 во корист на домаќинот.

Единствен играч кој се запиша во листата на стрелците беше Кристофер Нкинки, а голот го постигна во 51 минута.

Натпреварот беше возбудлив и Леверкузен имаше неколку одлични можности за израмнување, но сепак резултатот на натпреварот остана непроменет.

Лајпцинг останува на втората позиција со 38 бодови, додека Леверкузен се наоѓа на четвртото место со 32 бода.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote