in

Дефанзивецот на Јувентус Леонардо Бонучи позитивен на Ковид-19

Леонардо Бонучи се тестираше позитивен на корона вирусот, соопштија од Јувентус. 33 годишниот дефанзивец добил позитивен тест по враќањето од репрезентацијата. Тој беше на клупа на последнио натпревар против Латвија кој Италија го победи со 3-1

Тој моментално е во самоизолација во неговиот дом и се очекува да ги пропушти следните неколку натпревари. Ова сигурно е дополнителен проблем за Андреа Пирло покрај останатите проблеми со кој се соочува во домашниот шампионат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote