in

Што?Што?

Леонардо ди Каприо снима преработка на Another Round!

Впечатоците сè уште не стивнуваат од 93-тото доделување на Оскарите, на кое беше доделен данскиот филм Another Round за најдобро странско достигнување, а веќе е најавена и преработка на англиски јазик, со Леонард Ди Каприо во главната улога.

Продуцентската куќа на Леонард ди Каприо „Епл Веј“ ги откупи правата на американската преработка на филмот на Томас Винтерберг на аукција.

Покрај производството на филмот, Ди Каприо треба да ја игра и главната улога, која ја игра Мадс Микелсен во оригиналот. Винтерберг за „ИндиВајр“ изјави дека нема ништо против римејкот, иако тој нема лично да биде вклучен во неговото снимање.

“Сега тој е во рацете на најдобриот актер што може да го најдете, и покрај тоа што е одличен актер, тој направи многу паметни избори во својата кариера. Имам впечаток дека неговите одлуки се полни со интегритет. Имам големи надежи и сум curубопитен да види што намерале. “- рече Винтерберг.

„Another Round“ е за четворица професори од средна возраст кои решаваат да ја тестираат во пракса теоријата дека постојано одржување на одредено ниво на алкохол во крвта го подобрува животот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote