in

Лестер ќе игра полуфинале во ФА купот!

Лестер Сити стигна до своето прво полуфинале во најстаротот светско натпреварување по 39 години, откако го победи Манчестер Јунајтед во Кинг Пауер стадионот. Екипата на Брендан Роџерс ќе се сретне со Саутемтон на Вембли во следната фаза од ФА купот.

Лисиците поведоа со голот на Ихеначо во 24тата минута, но 14 минути подоцна Гринвуд израмни. Тилеманс стрелаше за повторно водство на Лестер, а повторно ја затресе мрежата Ихеначо во 78та минута и стави точка на натпреварот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote