in

Лестер ќе се сретне со Челси во финалето на ФА купот!

Во рамките на полуфиналето од ФА купот се сретнаа екипите на Лестер и Саутемптон. Се играше напет натпревар без премногу ризикување од двете страни, но избраниците на Брендан Роџерс се покажаа како поквалитетна екипа.

Првото полувреме заврши без погодоци и без поголеми шанси, а во второто полувреме „падна“ единствениот гол на натпреварот. Тој беше дело на Келечи Ихеначо. Лестер во финалето ќе игра против Челси и тоа ќе биде прво финале на Лисиците во ФА купот од далечната 1969 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote