in

ВО СЛУЧАЈ ДА СТЕ ЗАБОРАВИЛЕ! Започнува летното сметање на времето!

Вечерта помеѓу 28 и 29 март во 2 часот наутро започнува летното сметање на времето што значи дека стрелките на часовникот се поместуваат еден час напред.

Не заборавајте да ги поместите стрелките на часовниците!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote