in

Левандовски заслужен за вредниот бод на Полјаците!

Фудбалските репрезентации на Шпанија и Полска одиграа 1:1 во Севилја во второто коло од групата Е на Европското првенство.

Двете екипи ги зачуваа шансите за пласман во осминафиналето, а одлуката ќе биде донесена на 23 јуни, кога на програмата се натпреварите од последното коло.

Шведска е лидер во групата со четири бода, Словачка има три, Шпанија два и Полска еден.

Црвената фурија беше многу подобар и поконкретен ривал во поголемиот дел од натпреварот, напаѓаше и создаваше шанси, но немаше среќа да стигне до триумф и практично да обезбеди пласман во нокаут фазата.

Иницијативата им се исплати на Шпанците во 25-та минута, кога Алваро Мората одлично реагираше по ударот на eraерард Морено и од само неколку метри ја испрати топката зад Војчек Шесни. Отпрвин се чинеше дека домашниот напаѓач е во офсајд, но ВАР потврди дека голот е регуларен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote