in

Lewis Hamilton на една победа до рекордот на Schumacher

Луис Хамилтон изјави дека никогаш не верувал дека ќе успее да го израмни рекордот на Шумахер за победи во F1. Возачот на Мерцедес победи на трката во Mugellо во недела и сега има само една победа помалку од рекордните 91 на Шумахер.

Хамилтон победи хаотична трка која беше запрена во два наврати поради инциденти на патеката и ги намачи возачите психички и физички. Тој може да го израмни рекордот на 27 Септември на трката во Русија. „Изгледа нереално. Голема е привилегијата што сум во позиција и имам одличен болид за постигнување на ваквите резултати. Никогаш не мислев дека ќе бидам во ситуација да го израмнувам рекордот на Шумахер“ изјави британскиот возач.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote